علم و تکنولوژی

سامسونگ گلکسی واچ ۴ دارای ویژگی سنسور ترکیب بدنه است

سامسونگ گلکسی واچ ۴ دارای ویژگی سنسور ترکیب بدنه است

سامسونگ گلکسی واچ ۴ دارای ویژگی سنسور ترکیب بدنه است. مکس وینباخ مدعی است که Samsung Galaxy Watch4 که در اوایل ماه آگوست به بازار می آید با یک سنسور BIA عرضه می شود.

با استفاده از یک سنسور BIA (تجزیه و تحلیل امپدانس بیوالکتریک) ، Galaxy Watch4 قادر به اندازه گیری ترکیب بدن فرد استفاده کننده است  به ویژه چربی بدن و توده عضلانی  است که بخشی جدایی ناپذیر در ارزیابی سلامت و تغذیه فرد است.

سنسور BIA می تواند ترکیب بدن را تخمین بزند ، که می تواند در ردیابی درصد چربی و توده عضلانی بدن مفید باشد. مشخص نیست که وینباخ این اطلاعات را از کجا به دست آورده است ، اما وی در چند سال گذشته شهرت قابل توجهی پیدا کرده است. طبق اطلاعات ما ، هیچ تولید کننده ای تاکنون ردیاب تناسب اندام یا ساعت هوشمند حاوی حسگر BIA منتشر نکرده است.

سنسور BIA احتمالاً توسط سنسور ضربان قلب و سنسور SpO2 برای اندازه گیری نبض و میزان اکسیژن خون شما پیوسته است و نیز می تواند میزان قند خون را هم نشان دهد .

اگر گفته های وینباخ درست باشد ، تعجب نخواهیم کرد اگر سامسونگ یک سنسور BIA را در هر دو سری Galaxy Watch 4 و Galaxy Watch Active 4 قرار دهد. ما همچنین علاقه مند خواهیم بود که ببینیم Google چگونه این قابلیت را در Wear OS و برنامه Google Fit ادغام می کند. در حال حاضر ، Wear OS حتی ردیابی خواب یکپارچه را ارائه نمی دهد ، بنابراین امکان ردیابی ترکیب بدن می تواند جهشی در پیچیدگی سیستم عامل ساعت هوشمند گوگل باشد.

Galaxy Watch 4 و Galaxy Watch Active 4 گفته می شود و هر دو مجهز به شبکه LTE و Wi-Fi می باند و همچنن کاربر می تواند موسقی مورد نظر خود را در حافظه داخلی ذخیره کرده و پخش کند .

 

 

منبع :notebookcheck

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *