علم و تکنولوژی

نمایشگر OLED Skin

نمایشگر OLED Skin

با استقرار نمایشگرهای انعطاف پذیر در پشت ما ، بسیاری پرسیده اند که پیشرفت بزرگ بعدی در فناوری نمایشگر چه خواهد بود؟

اخیراً ، نمایشگرهای فرم آزاد ۱ به عنوان فناوری نسل بعدی جذاب شده اند که به شما اجازه می دهد هم بصری با وضوح بالا و هم قابلیت حمل همزمان را داشته باشید. در حالی که این فناوری هنوز در مراحل ابتدایی است ، تحقیقات قابل توجهی در مورد نمایشگرهای قابل کشش انجام شده است (یک فن آوری اصلی برای نمایشگرهای فرم آزاد) که می تواند مانند نوارهای لاستیکی از هر جهت کشیده شود و شکل آنها تغییر کند.

دستیابی به موفقیت در نمایش و کشش (نمایشگرOLED Skin)

در تاریخ ۴ ژوئن ، محققان موسسه پیشرفته فناوری سامسونگ (SAIT) ، مرکز تحقیق و توسعه سامسونگ که به فناوری های پیشرفته آینده اختصاص داده شده است ، تحقیقات ۲ را در مجله مشهور جهان “Science Advances” در مورد فناوری منتشر کرده است که بر محدودیت ها غلبه می کند دستگاه های قابل کشش

از طریق این مطالعه ، عملکرد پایدار در یک دستگاه قابل انعطاف با کشیدگی بالا به دست آمد.این تحقیق همچنین اولین تحقیق در صنعت بود که توانایی تجاری سازی دستگاه های قابل کشش را ثابت کرد ، با توجه به اینکه این فناوری توانایی یکپارچه سازی با فرایندهای نیمه هادی موجود را دارد.

تیم تحقیقاتی SAIT توانست یک نمایشگر قابل انعطاف آلی LED (OLED) و یک سنسور فوتوپلتیزموگرافی (PPG) را در یک دستگاه واحد برای اندازه گیری و نمایش ضربان قلب کاربر در زمان واقعی ادغام کند ، بنابراین فاکتور شکل “پوست الکترونیکی قابل کشش” را ایجاد می کند موفقیت این مورد آزمایشی امکان گسترش فناوری برای کاربردهای بیشتر را ثابت می کند انتظار می رود این تحقیق در آینده باعث افزایش جذب دستگاه های قابل کشش شود.

team تیم تحقیقاتی SAIT که قابلیت زنده ماندن دستگاههای قابل انعطاف را به اثبات رساند: محقق اصلی آزمایشگاه مواد آلی SAIT ، جونگ وون چونگ (نویسنده اول) ، محقق اصلی یانگ جون یون (نویسنده متناظر) و پژوهشگر ستادی یئونجون لی (نویسنده اول)

نمایشگر “OLED” Skin که می تواند تا ۳۰٪ قابل کشش باشد

یکی از بزرگترین دستاوردهای این تحقیق این بود که تیم قادر به اصلاح ترکیب و ساختار “الاستومر” ، یک ترکیب پلیمری با کشش و انعطاف پذیری عالی ، و استفاده از فرایندهای تولید نیمه هادی موجود برای اعمال آن بر الاستومر نمایشگرهای کششی OLED برای اولین بار در صنعت ، حسگرهای نوری و جریان خون وجود دارد. سپس تیم توانستند تأیید کنند که سنسور و نمایشگر به طور عادی به کار خود ادامه می دهند و تخریب عملکرد با افزایش ۳۰٪ را نشان نمی دهند.

محققان SAIT برای آزمایش آزمایشات خود ، سنسورهای قابل انعطاف ضربان قلب PPG و سیستم های نمایش OLED را به مچ دست داخلی نزدیک شریان شعاعی وصل کردند. این آزمایش همچنین تأیید کرد که سنسور و صفحه نمایش OLED پس از ۱۰۰۰ بار کشش به پایداری ادامه می دهند.علاوه بر این ، هنگام اندازه گیری سیگنال های مچ دست متحرک ، مشخص شد که سنسور سیگنال ضربان قلب را ۲.۴ برابر قوی تر از اندازه گیری شده است. توسط یک سنسور سیلیکون ثابت.

“نقطه قوت این فناوری این است که به شما امکان می دهد داده های بیومتریک خود را برای مدت طولانی تری اندازه گیری کنید ، بدون اینکه محلول را هنگام خواب یا ورزش از بین ببرید ، زیرا لکه به نظر می رسد بخشی از پوست شما است. همچنین می توانید داده های بیومتریک خود را به درستی بررسی کنید یانگ جون یون ، محقق اصلی ، نویسنده مسئول مقاله ، توضیح داد: “این فناوری همچنین می تواند برای استفاده در محصولات بهداشتی پوشیدنی برای بزرگسالان ، کودکان و نوزادان و همچنین” دور از صفحه نمایش بدون نیاز به انتقال آن به دستگاه خارجی “گسترش یابد. بیماران مبتلا به بیماری های خاص. ”

 

 

 

 

 

 

 

مشاوره و اطلاعات بیشتر :تماس باما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *