علم و تکنولوژی

دوربین سلفی زیر نمایشگردر گوشی تاشو گوگل

گوگل از دوربین سلفی زیر نمایشگردر گوشی تاشو خبر می دهد

اخیرا از گوگل از کانسپ هایی بیرون آمده که نشلن می دهدروی گوگل پیکسل های نسل ششم با نام پیکسل ۶ و ۶ پرو در حال کار کردن است .

پیکسل ۵a و ۵G  گویا روی یک گوشی تاشو که نام مشخصی ندارد در حال کار کردن است . چیزی که در پتنت این گوشی خیلی خودنمایی می کند مکانیزم جالب دوربین سلفی زیر نمایشگر است و در واقع به طور کلی برای دوربین های سلفی زیر نمایشگر مکانیزم درستی تعریف نشده با وجود اینکه فناوری دوربین‌ زیر نمایشگر پتانسیل بسیار زیادی دارد اما هنوز هم با مشکلات زیادی همراه است. و حتی هیچ یک از برندهایی که هیولای تکنولوژی هم هستند راجب آن صحبت نمی کنند و در حال آزمایش روی این ایده هستن و فعلا فقط در حد یک ایده است اما پتنت جدید گوگل با رویکردی کاملا متفاوت به دنبال ارتقا و بهبود دوربین زیر نمایشگر است.

پتنت ثبت شده گوگل نشان می‌دهد که این شرکت با ایده‌ای متفاوت و جدید روی بهبود فناوری دوربین زیر نمایشگر کار می‌کند که به بهبود کیفیت تصویربرداری با دوربین سلفی کمک می‌کند.

 

گوگل  می‌خواهد به جای قرار دادن یک دوربین در زیر قسمت انتقال دهنده نور صفحه، منشوری برای شکستن مسیر نور ایجاد کند و در واقع دوربین سلفی زیر نمایشگر  یک منشوری است  که مثل پریسکوپ عمل می کند و وقتی دوربین سلفی فعال شود این منشور طوری حرکت می کند که تصویری را که از روبه رو گرفته شده به سمت سنسور دوربین ها حرکت می دهد و وقتی که سنسور دوربین سلفی  غیرفعال است این آینه طوری می چرخد که به عنوان یک تصویر کوچک چهره ای از افرادی که دوربین اصلی در حال عکاسی از آنهاست به آنها نشان می دهد و به نظر می رسد این مکانیمی قابلیت اجرا شدن را دارد .

 

 

در حال حاضر ایده گوگل منحصر به فرد است و  می‌تواند بزرگترین نقص فناوری دوربین زیر نمایشگر را برطرف کند. با این حال، جزئیات این فناوری در یک پتنت ارائه شده است و ممکن است به مرحله اجرا نرسد. حتی اگر گوگل موفق شود این فناوری را عملی کند،  در سری پیکسل ۶ از آن استفاده نمی شود چون رندرهای ارائه شده از این گوشی به همراه روزنه مخصوص دوربین سلفی روی نمایشگر ارائه شده است

گوگل نه تنها قصد قرار دادن دوربین سلفی یر نمایشگر را دارد بلکه قصد دارد حسگر سه بعدی تشخیص چهره و حسگر اثر انگشت را هم زیر نمایشگر قرار دهد .

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *