آموزشی, علم و تکنولوژی

همکاری گوگل و لیگ Call of Duty

همکاری Call of Dutyهمکاریهمکاری گوگل و لیگ Call of Duty  که با اعلام رسمی کمپانی گوگل، از این به بعد قرار است تا فضای ابری Cloud وظیفه نمایش رنکینگ زنده لیگ  Call of Duty را داشته باشد تا بازیکنان و طرفداران بتوانند به راحتی جزئیات کار خود را ببینند .

به نقل از Tech Radar، مدت‌هاست که ورزش‌های ,ویدیو به یکی از مهم‌ترین رویدادهای تاریخ بازی‌های ویدیویی تبدیل شده و به افرادی که در عناوین مختلف سبک چند نفره مهارت کافی دارند، اجازه می‌دهد تا هنر خود را در قالب یک لیگ به نمایش بگذارند. با این وجود ورزش‌های الکترونیکی شامل یک لیگ واحد نمی‌شود و عناوین مختلف و محبوب هرکدام برای خود یک لیگ منحصر به فرد دارند؛ مانند لیگ Call of Duty  که هر ساله با عناوین جدید آن به روزرسانی شده و بازیکنان آن را تجربه می‌کنند.

در لیگ Call of Duty مشاهده نمودار پیشرفت و یک جدول پویا برای دیدن موقعیت و وضعیت بازیکنان و تیم‌ها، چیزی بود که نیاز به آن به شدت احساس می‌شد. به همین خاطر نیز کمپانی گوگل قصد دارد تا با شرکت اکتیویژن و عوامل برگزارکننده این لیگ ارتباط نزدیک داشته و در نهایت، پروژه‌ای جدید به نام ActivStat را راه‌اندازی کند که طی آن افراد می‌توانند موارد فوق را به صورت زنده تحت نظر داشته باشند.

 

همکاری گوگل و لیگ Call of Duty

تا به امروز مربی‌ها، بازیکنان و تیم‌های مختلف برای اینکه وضعیت تیم خود و سایر رقیا را دریافت کنند، باید تا چند ساعت یا  یک روز صبر کنند تا گزارش کاملی از آن ارائه شود. اما حال که دیگر پای گوگل درمیان است ، کاربران می‌توانند در کمتر از چند ثانیه  و خیلی سریع جزئیات کار را دریافت کنند. جزئیاتی که شامل رتبه تیم و بازیکنان و همچنین عملکرد آن‌ها با احتساب جوانب مختلف مسابقه در رویدادهای مختلف می‌شود.

طبق اعلام رسمی کمپانی اکتیویژن، این نوع از گزارش‌رسانی سریع به زودی و در فصل بعدی لیگ Call of Duty سال ۲۰۲۱ قرار داده خواهد شد، با این وجود جزئیاتی که برای افراد عادی در وبسایت قرار داده می‌شود مقداری با آنچه که بازیکنان به صورت زنده دریافت می‌کنند متفاوت خواهد بود. اما در پایان هر مسابقه کلی، همه چیز هم برای طرفداران و هم تیم‌ها قابل مشاهده و در دسترس قرار خواهد گرفت.

لازم است بدانید که این داده‌های آنلاین علاوه بر تیم‌ها و طرفداران، می‌تواند به گزارشگران هم کمک بزرگی در بررسی آمار انجام دهد؛ بخصوص که در ورزش‌های دیگر آمار دقیق همیشه در دسترس گزارشگرها قرار دارد، اما در لیگ Call of Duty هنوز چنین جزئیاتی در دسترس افراد نیست تا وسط هر بازی درباره آن‌ها صحبت کنند. همچنین جالب است بدانید که بر خلاف ورزش‌های فیزیکی که همه چیز در آن‌ها مشخص و قوانین کلی یکسان هستند، در ورزش‌های الکترونیکی همه چیز گیم پلی قابل تغییر است؛ برای مثال هر بازیکن در بازی خود ممکن است یک نوع اسلحه و گجت‌های مختلفی را آورده باشد که لیست کردن داده‌های مربوط به آن عملا کار سختی خواهد بود.

به همین دلیل نیز مهندسان گوگل طی ۶ ماه گذشته سعی کرده‌اند تا راه مناسبی برای مقابله با این مسئله را ارائه کند؛ به نحوی که چندین سرویس مشترک ابری برای انتقال داده‌ها استفاده شده و در نهایت موفق خواهند شد تا یک جدول کلی در اختیار افراد قرار دهند. این روال از دو سیستم ابری بزرگ گوگل به نام‌های و Looker استفاده می‌کند؛ اولین سیستم ابری سعی می‌کند تا در کمتر از یک ثانیه خیلی سریع داده‌های مختلف از تمامی حرکت‌های بازیکنان را دریافت کرده و از طرفی سیستم Looker این اطلاعات را روی یک داشبورد کلی نمایش می‌دهد تا از هم ریخته بودن آن جلوگیری شود.

طبق اعلام شرکت گوگل، این تنها بخشی از همکاری بزرگ با لیگ Call of Duty خواهد بود، چراکه در آینده آن‌ها قصد دارند تا سیستم اعلام نتایج خود را حتی پیشرفته ‌تر کنند؛ به نحوی که شاید مکان‌های خاصی را داخل نقشه بازی تعیین شود که جزئیات مربوط به آن بسیار برای تیم‌ها و گزارشگران مهم خواهد بود. مانند وقتی که بازی در حالت دامنیشن بوده و منطقه B همیشه شلوغ ‌تر و نیاز به گزارش بیشتر دارد.

همچنین ممکن است با دیدن پیشرفت لیگ Call of Duty با همکاری گوگل، به زودی سایرشرکت‌های سازنده نیز از این شرکت درخواست کنند تا سیستمی مشابه را برای آن‌ها نیز راه‌اندازی کند.

اطلاعات بیشتر :تماس باما

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *