علم و تکنولوژی

HarmonyOS

Huawei می خواهد سرنوشت خود را کنترل کند و این هفته قدم بزرگی در این راه برداشت . Huawei این هفته قدم بزرگی در این راه برداشت و از HarmonyOS 2.0 خبر داد که جایگزین اندروید در تلفن های هوشمند ، تبلت ها و ساعت های خود خواهد شد.

نه فقط در مدل های جدید ، این شرکت اعلام کرد که قصد دارد حدود ۱۰۰ دستگاه فعلی (تلفن و تبلت) را از Android به Harmony تبدیل کند و در حال حاضر  فقط از برنامه هایی برای تبدیل دستگاه ها در چین اطلاع داریم که عدم دسترسی به خدمات Google Play اساساً در آنها بی معنی بود .

Huawei MatePad Pro 12.6 , (2021) Huawei MatePad Pro 10.8 , (2021) Huawei MatePad 11 ,  (۲۰۲۱) Huawei Watch 3 Pro اولین دسته دستگاه هایی که با HarmonyOS از جعبه خارج می شوند.

 

 

 

 

 

 

 

چه اتفاقی برای دستگاه های فعلی خارج از کشور می افتد؟ غیر واضح اما Huawei Watch 3 از قبل در آلمان لیست شده است  بنابراین HarmonyOS به یک شکل یا شکل دیگر در خارج از کشور در دسترس خواهد بود.

ما شاهد هارمونی بودیم که بر روی MatePad Pro جدید و دو نفره Watch 3 اجرا می شود و  این سیستم می خواهد یک سیستم عامل باشد که انواع مختلفی از دستگاه ها را تغذیه و بهم متصل می کند.

یک فناوری کلیدی همان چیزی است که هواوی آن را “DSoftbus” می نامد ، روشی استاندارد برای اتصال چندین دستگاه (از انواع مختلف) برای ایجاد یک “دستگاه فوق العاده”. این اجازه می دهد تا یک دستگاه دیگران را کنترل کند و داده ها می توانند آزادانه بین همه آنها به اشتراک گذاشته شوند.

 

 

کنترل پنل هارمونی می تواند دستگاه های هوشمند را کنترل کند همچنین می تواند دستگاه های فوق العاده ای ایجاد کند که مربوط به آن صفحه کنترل HarmonyOS است ، این کار بیش از این است که به شما اجازه دهد Wi-Fi را روشن و خاموش کنید ، همچنین می توانید دستگاه های هوشمند را در خانه خود کنترل کنید.

دستگاه های فوق العاده را می توان از طریق پنل نیز کنترل کرد ، به عنوان مثال ، می توانید از تلفن خود یک ویدیو به تلویزیون هوشمند ارسال کنید و صدا را به هدفون های بی سیم ارسال کنید ، همه اینها بدون دستیابی به کنترل از راه دور است. Huawei تلاش زیادی کرده است تا اطمینان حاصل کند که ویدیو و صدا در این موارد استفاده همزمان هستند.

یک دستگاه فوق العاده می تواند ترکیبی از دو تلفن باشد و شما می توانید از دوربین های آنها به گونه ای استفاده کنید که اگر رایانه و تلفن یاتبلت را به عنوان یک دستگاه فوق العاده جفت کنید ، می توانید با کشیدن و رها کردن ساده پرونده ها را به آنجا منتقل کنید.

ویژگی اصلی سادگی در نصب است ، HarmonyOS از روند طولانی جفت شدن دستگاه ها جلوگیری می کند و یک رابط بصری ساده و ساده ارائه می دهد. از جنبه ویندوز ، هوآوی رویکرد بومی را دنبال می کند – تلفن هنگام اتصال به لپ تاپ شما به سادگی به عنوان یک درایو ظاهر می شود ، بنابراین می توانید از Explorer استفاده کنید. این باید به طور یکپارچه با هر برنامه Windows نیز کار کند.

 HarmonyOS و ویندوز می توانند به صورت یکپارچه همکاری کنند

اندروید مجبور است با یک اکوسیستم شکسته برخورد کند که جدا کردن چنین ویژگی های یکپارچه ای را دشوارتر می کند. به عنوان مثال ، سامسونگ SmartThings دارد و در برنامه Microsoft’s My Phone برای ویندوز درمان ویژه ای می شود. ابزارهای هوشمند شیائومی در عوض از طریق Mi Home کنترل می شوند. تعامل تلفن و لپ تاپ به همین ترتیب در پشت باغ های دیوار دار نگهداری می شود ، البته ، Huawei اکنون با چالش گفتگو با سازندگان دیگر برای حمایت از روش هارمونی برای انجام کارها روبرو است.

 

 

 

 

 

ماوره و اطلاعات بیشتر :تماس باما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *